Reklama

CWS BANER ad1A [03.11-06.12.23]

Rada Najwyższa Ukrainy: podwyższone promieniowanie wokół Czarnobyla

Rada Najwyższa Ukrainy: podwyższone promieniowanie wokół Czarnobyla
25.02.2022, o godz. 10:10
czas czytania: około 1 minuty
0

W strefie zamkniętej wokół Czarnobyla stwierdzono podwyższone promieniowanie – poinformowało biuro prasowe Rady Najwyższej Ukrainy.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

 

Podwyższone promieniowanie Gamma zanotowano w znacznej części punktów kontrolnych w tej strefie. Biuro prasowe podkreśliło, że przyczyn nie sposób na razie określić z powodu okupacji kraju i trwających działań bojowych jednak Państwowy Inspektorat Regulacji Jądrowej Ukrainy podał prawdopodobną przyczynę takiej sytuacji. Jak czytamy na stronie Instytutu w mediach społecznościowych “Eksperci Ekocentrum łączą to z zaburzeniem górnej warstwy gleby od przemieszczania się dużej ilości ciężkich maszyn wojskowych przez strefę wykluczenia i wzrostem zanieczyszczenia powietrza i unoszenia pyłu. Stan obiektów jądrowych w Czarnobylu i innych obiektów jest bez zmian.”

 

To właśnie Państwowy Inspektorat Regulacji Jądrowej Ukrainy poinformował o przekroczeniu poziomów kontrolnych mocy promieniowania jako pierwszy.

W czwartek rosyjskie wojsko zajęło elektrownię atomową w Czarnobylu.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2023