Radni Platformy Obywatelskiej apelują do prezydenta Słupska, aby nie powoływał na prezesa PGK Andrzeja Gazickiego. Prezydent odmawia.

Radni największego ugrupowania w słupskiej Radzie Miejskiej wciąż kwestionują wybór Gazickiego, dokonany w ubiegłym tygodniu przez radę nadzorczą PGK.

Trójka radnych z różnych opcji politycznych którzy biernie uczestniczyli w przesłuchaniach, zgodnie uznali, że w konkursie najlepiej wypadła Iwona Żytka z obecnego kierownictwa PGK.

Mariusz Smoliński, rzecznik prasowy prezydenta miasta, zaprzecza jakoby konkurs był sterowany. – Wyboru Andrzeja Gazickiego dokonała rada nadzorcza, zaś prezydent nie wniósł zastrzeżeń do tego wyboru. Niebawem pan Gazicki obejmie stanowisko prezesa PGK, jako osoba z bardzo dużym doświadczeniem zawodowym – mówi.

Radni PO zamierzają złożyć projekt uchwały, według której w przyszłości naborem na stanowiska prezesów spółek miejskich miałaby się zajmować firma zewnętrzna. Platforma Obywatelska zapowiada także, że do końca swojej kadencji sprywatyzuje trzy największe spółki miejskie – Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Miejski Zakład Komunikacji.

Źródło: gp24.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj