Miejski Zakład Użyteczności Publicznej w Grudziądzu zawiadomił prokuraturę o popełnieniu przestępstwa przez radnego Andrzeja Wiśniewskiego. Grozić mu może grzywna, a nawet kara pozbawienia wolności – informuje serwis Nowosci.com.pl.
Po tym, jak Jacek Matuszczyk, dyrektor MZUP, poinformował na łamach „Nowości Grudziądzkich” o chęci wywożenia śmieci z części miasta przez zakład, radny Andrzej Wiśniewski w internetowym blogu umieścił wpis, w którym twierdzi, że MZUP jako zakład dotowany z budżetu miasta, będący administratorem wysypiska, nie może zajmować się wywozem nieczystości. Czytamy m.in. „… O co więc chodzi? O pieniądze. MZUP – nie dysponując choćby jedną śmieciarką ani innym sprzętem może zarobić duże pieniądze („najlepiej pod stołem”) na pośrednictwie…”.
Zdaniem Matuszczyka ten wpis, to jednak przekroczenie nie tylko granic dobrego smaku, ale i prawa. – Zostaliśmy pomówieni o prowadzenie nieprawnych, czy wręcz korupcyjnych działań. Andrzej Wiśniewski w notatce z dnia 18 października insynuuje, że władze zakładu popełniają przestępstwo – mówi Matuszczyk.
MZUP zawiadomił prokuraturę o popełnieniu przez radnego przestępstwa z artykułu 226 i 212 kodeksu karnego.
źródło: nowości.com.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj