Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Radom: dofinansowanie na ciepło

Radom: dofinansowanie na ciepło
16.01.2013, o godz. 10:05
czas czytania: około 2 minut
0

- Miejska spółka Radpec pozyskała ogromne dofinansowanie na poprawę miejskiego systemu ciepłowniczego - poinformował prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b ECOMONDO [01.06-30.06.26]

Radomskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Radpec otrzyma 26 milionów zł dofinansowania na realizację projektu "Zmniejszenie strat energii w sieci ciepłowniczej miasta Radomia". Umowa w tej sprawie z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podpisana została 28 grudnia 2012 r.

Modernizacja miejskiego systemu ciepłowniczego w Radomiu w ramach projektu, którego wartość przekracza 47 milionów zł brutto, będzie trwała do czerwca 2015 roku. W tym czasie Radpec przebuduje ponad 23 km sieci ciepłowniczej. Odcinki sieci wykonane w starych technologiach kanałowych zostaną wymienione na rurociągi w technologii preizolowanej z pogrubioną izolacją. Spółka zmodernizuje także 160 węzłów cieplnych indywidualnych i 23 węzły grupowe, które będą bardziej energooszczędne od obecnych.

"Projekt Zmniejszenie strat energii w sieci ciepłowniczej miasta Radomia będzie dofinansowany w ramach działania nr 9.2 Efektywna dystrybucja energii Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Jego efektem będzie zmniejszenie strat ciepła. Radpec oszczędzi ponad 56 tysięcy gigadżuli energii cieplnej (taką ilością można ogrzewać przez rok 30 średniej wielkości szkół). Z tymi oszczędnościami wiąże się zmniejszenie emisji dwutlenku węgla o ponad 6 tysięcy ton rocznie. Dodatkowym efektem realizowanej w ramach projektu modernizacji sieci i węzłów ciepłowniczych będzie ograniczenie zagrożenia awariami, a co za tym idzie, zwiększenie bezpieczeństwa dostaw ciepła do odbiorców" – informuje radomski magistrat.

źródło: radom.pl

Tagi:

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 KGO kompleksowa 2026 [02.06.-02.09.26]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

ad1d odpady z kanalizacji webinar [22.06-14.07.26]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2026