Poznański magistrat zaprasza do współpracy i zachęca do włączenia się w obchody Roku Klimatu i Środowiska.

Rok 2008 ogłoszony został w Poznaniu Rokiem Klimatu i Środowiska. Decyzja ta wiąże się z wyboremmiasta na miejsce organizacji XIV Sesji Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu. Sesja odbędzie się w dniach 1-12 grudniu 2008 r.

W ramach Roku Klimatu i Środowiska zaplanowano szereg imprez, które mają na celu przybliżenie mieszkańcom całego regionu idei związanych z ochroną klimatu i środowiska.

W związku z tym władze Poznania wszystkie instytucje, organizacje, przedsiębiorstwa do włączenia się w obchody Roku Klimatu i Środowiska poprzez inicjowanie działań mających na celu ochronę klimatu i środowiska. przedsięwzięcia te mogą mieć charakter konkursów, wystaw, prelekcji, drzwi otwartych w przedsiębiorstwach, a także przybrać formę innych wydarzeń, których adresatami będą mieszkańcy miasta i regionu.

Najciekawsze propozycje imprez będą mogły uzyskać patronat honorowy Prezydenta Miasta Poznania. Dodatkowo organizatorzy będą mieli prawo do wykorzystania logo Roku Klimatu i Środowiska w swoich działaniach promujących imprezy organizowane pod hasłem roku 2008.

źródło: poznan.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj