Łódzki tydzień mody “Fashion Week – Fashion Philosophy” zakończył się konkursem RE-ACT Fashion Show, który odbył się w Światowy Dzień Ochrony Środowiska. Swoboda kreacji, przełamywanie stereotypów i zaskakujące pomysły z… powtórnego wykorzystania przedmiotów codziennego użytku.

Impreza to połączenie wcześniejszych edycji „Mody na recykling” i „Łódzkich Dni Recyklingu”. Do konkursu zgłosiło się 331 pasjonatów sztuki projektowania ze szkół w Łodzi, Krakowa, Wrocławia czy Warszawy, a także ze szkół zagranicznych ESMOND Paris i Edinburgh College Of Art.

RE-ACT Fashion Show rozpoczął się od pokazu najnowszej kolekcji wizjonera świata mody Gregora Clemensa „wiosna-lato 2010”. Następnie jury: Gregor Clemens (LAC ET MEL), Alexandra von Schledorn (Fashion&Design), Grzegorz Matląg (Maldoror, projektant), Agnieszka Kawala-Surma (YPDF, projektantka) i Marek Straszewski (fotograf) oceniało 20 finałowych kolekcji z papieru, szkła, aluminium, butelek i innych odnawialnych materiałów. Trzecie miejsce zajęła Katarzyna Konieczka za kolekcję „Ciało”, a drugie miejsce – Jacek Kłosiński za kolekcję „NEW CALM”. Nagrodę główną ufundowaną przez Prezydenta Miasta Łodzi w wysokości 15 tys. zł otrzymała Sylwia Rochala za kolekcję „Erase and rewind”. Jej prace inspirowane były sztuką konceptualną i wzornictwem przemysłowym, kolekcja oparta była głównie na taśmie VHS i cechowała się geometrycznymi cięciami.

źródło: uml.lodz.pl

Czytaj więcej

Skomentuj