1 / 20

Ekspozycja 806 firm z 36 krajów świata – to skala tegorocznego wydarzenia targów Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych Plastpol. Dotychczas podczas targów dominowali producenci tworzyw sztucznych, jednak z roku na rok coraz silniejszą grupę stanowią wystawcy związani z recyklingiem.

Polski przemysł tworzyw sztucznych od kilkunastu lat odnotowuje systematyczny wzrost. Jednym z motorów postępu jest rozwój sektora produkcji opakowań, produkcji urządzeń i sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz motoryzacji.

Polski przemysł tworzyw sztucznych w pełnej krasie

– Wystawa kompleksowo przedstawia branżę: od maszyn i całych linii technologicznych, po granulaty i inne komponenty do produkcji tworzyw sztucznych aż po innowacyjne technologie recyklingu -mówi Kamil Perz, dyrektor projektu Plastpol.

Powierzchnia targów, liczba firm, krajów uczestniczących jest większa niż w roku 2016. Nikogo nie trzeba przekonywać, że Plastpol to dziś najważniejsze i największe dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych targi w Polsce, wydarzenie cenione w Europie. W siedmiu targowych halach kieleckiego ośrodka zgromadzono całą licząca się branżę przetwórstwa tworzyw sztucznych.

Siatkarze ZAKS-y gośćmi targów

Specjalnie dla gości Targów Plastpol stoisko Grupy Azoty odwiedzili 23 maja zawodnicy jednego z najbardziej utytułowanych w polskiej siatkówce zespołów – ZAKS-y Kędzierzyn-Koźle – Dominik Witczak, Aleksander Maziarz i Tomasz Drzyzga. Redakcji „Recyklingu” udało się porozmawiać z siatkarzami, a efekty tych rozmów już wkrótce opublikujemy na Portalu Komunalnym.

Czytaj więcej

Skomentuj