Przypominamy, że do 30 września można nadsyłać prace do konkursu fotograficznego „Recykling w obiektywie”.

Ten nietypowy plebiscyt został ogłoszony w maju, z okazji dziecięciolecia miesięcznika "Recykling". Nie chodzi w nim o zdjęcia najpiękniejsze, a o takie, które najlepiej będą przedstawiać pojęcie „recyklingu”. Organizator konkursu zachęca wszystkich, którzy nie są profesjonalnymi fotografami, do uczestnictwa w tym niezwykłym przedsięwzięciu. Edukacja ekologiczna powinna wychodzić poza utarte schematy, dlatego w konkursie tym poprzez fotografie można pokazać, czym dla każdego z nas jest recykling. Zdjęcia można nadsyłać w trzech kategoriach „Recykling z przymrużeniem oka”, „Recykling jako styl życia” oraz „Recykling odpadów”.

Celem konkursu jest uwrażliwienie odbiorców na kwestię ochrony środowiska, pokazanie, że ekologia nie jest nudna, a dzięki stosowaniu wielu zasad służących ochronie środowiska nasz świat może stać się znacznie czystszy. Najlepsze prace zostaną nagrodzone wysokiej klasy drukarkami firmy HP – sponsora nagród rzeczowych konkursu – oraz nagrodą specjalną za zdjęcie przedstawiające recykling kartoników, ufundowaną przez firmę Rekarton. Ponadto przewidziane są wyróżnienia, a 12 najlepszych prac zostanie pokazanych na specjalnej ekspozycji podczas Forum Recyklingu, które odbędzie się w trakcie Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLEKO 2011 w Poznaniu. Głównym sponsorem konkursu jest organizacja odzysku Rekopol.

Zdjęcia wraz z wypełnionym formularzem dostępnym na stronie konkursu należy wysłać do 30 września 2011 na adres: recyklingwobiektywie@abrys.pl

Szczegóły na stronie konkursu www.recyklingwobiektywie.pl.


UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj