Przez cztery dni Wschowa będzie żyła recyklingiem – od 18 do 22 września odbędą się tu II Wschowskie Dni Recyklingu. Impreza rozpocznie się we wtorek Festiwalem Piosenki Ekologicznej na wschowskim rynku.
W czasie trwania II WDR uczniów wschowskich szkół czekają nietypowe zajęcia lekcyjne – m.in. w oczyszczalni ścieków i na gminnym składowisku odpadów.

Na piątek zaplanowano sesję otwarta dotycząc a rozwoju gospodarki odpadami pt. „ Ty i Twoje śmieci! Zmiany, zmiany, zmiany !!!… ale czy potrzebne???” skierowana do wszystkich grup społecznych – nauczycieli, samorządowców, sołtysów, organizacji pozarządowych i tych, którym nie obojętne jest czyste, zdrowe środowisko.
W sobotę na „Ekojarmarku” poznamy laureatów I pilotażowego konkursu „SEGREGUJĘ – JESTEM O.K. 2007”, a także Lidera Recyklingu. Przez cały czas trwania „Ekojarmarku” czynne będą stoiska z prezentacjami firm zajmujących się recyklingiem, producentów zdrowej żywności i wyrobów ekologicznych.

W trakcie trwania dni recyklingu Spółka Komunalna Wschowa, organizator imprezy, uruchomi specjalny punkt zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Za każde oddane zużyte urządzenie oddający otrzyma kupon uprawniający do udziału w loterii.

Szczegółowy program II Wschowskich Dni Recyklingu znajdziesz tutaj.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj