W dniach 21 -25 kwietnia 2008 roku Fundacja Nasza Ziemia wraz z Kobą Organizacją Odzysku oraz spółką Eco serwis organizują cykl warsztatów ekologicznych pt. „Recykling z klimatem”.

Warsztaty odbędą się Centrum Recyklingu puszek aluminiowych w Bydgoszczy, Częstochowie, Dąbrowie Górniczej, Gdańsku, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Nowym Dworze Mazowieckim, Poznaniu, Szczecinie i  Żernikach Wrocławskich oraz stłuczki szklanej w Orzeszu. W ramach warsztatów od 21 do 25 kwietnia uczniowie, nauczyciele oraz dziennikarze poznają tajemnice recyklingu puszek aluminiowych i stłuczki szklanej.

W tym roku blisko na polskim rynku pojawia się 80 tys. ton puszek aluminiowych oraz ponad 1,5 mln ton opakowań szklanych.

Odzyskując te cenne surowce można w najprostszy sposób chronić środowisko, zapobiegać zmianom klimatycznym i oszczędzać pieniądze. Warto zapamiętać, że recykling puszek aluminiowych i opakowań szklanych w porównaniu do produkcji tych opakowań z cennych surowców (rudy aluminium w przypadku puszek i piasku, wapnia i sody w przypadku szkła) zapewnia:
• mniejszą emisję zanieczyszczeń powietrza,
• niższe o 95 procent zużycie energii elektrycznej, zatem przeciwdziałanie zmianom klimatycznym,
• oszczędność naturalnych surowców,
• mniejszą ilość cennych surowców wtórnych (aluminium i szkła) marnotrawionych na wysypiskach,
• dobrą okazję do edukacji ekologicznej i zysku, przecież 1 tona puszek aluminiowych to 5 tys. zł, a 1 tona stłuczki szklanej to 250 zł.

źródło: naszaziemia.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj