Dziś w Warszawie odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa – Recykling Zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego.

To już VI edycja konferencji dotyczącej zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, którą firma ABRYS organizuje wspólnie ze Związkiem Pracodawców AGD – CECED Polska od 2005 roku. Celem obecnej edycji jest podsumowanie działań, które przyczyniły i przyczynią się do istotnych zmian w sposobie gospodarowania zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym.

"Wzorując się na poprzednich edycjach spotkania, chcemy zaprosić Państwa do OKRĄGŁEGO STOŁU, podczas którego postaramy się poruszyć najważniejsze zagadnienia związane z recyklingiem elektroodpadów. Mamy nadzieję, że merytoryka konferencji jak i zawsze żywa dyskusja da odpowiedź na nurtujące Państwa pytania związane z tematem ZSEE" – zapowiadają organizatorzy spotkania.

– W zeszłym roku byliśmy zaszczyceni obecnością Ministra Środowiska, prof. Andrzeja Kraszewskiego, którego również teraz poprosiliśmy o podzielenie się swoimi opiniami na przedmiotowy temat. Będziemy gościć przedstawicieli ministerstwa oraz GIOŚ, a także wielu praktyków z dziedziny przetwarzania, odzysku i recyklingu ZSEE. Do części panelowych zaprosiliśmy szefów izb branżowych oraz przedstawicieli innych sektorów, aby podzielili się swoim doświadczeniem w tym zakresie – mówi Wojciech Konecki, Dyrektor Generalny CECED Polska 
     
– Przez ostatnie dwa lata tematem przewodnim spotkań była szara strefa. W tym roku zdecydowaliśmy się rozszerzyć tematykę, jednak nadal sprawy bezpieczeństwa biznesu i uczciwej konkurencji będą wiodącymi. Ponadto chcielibyśmy się skupić na innych ustawach odpadowych oraz wprowadzanych standardach, mających wpływ na kształtowanie się przyszłego rynku ZSEE. Mówiąc o przyszłości, nie sposób nie uwzględnić nowelizacji dyrektywy, która zdeterminuje działania wielu podmiotów i może dokonać nowej rewolucji w systemie zbiórki – mówi Wojciech Konecki.

Dodatkowych informacji dotyczących konferencji udzieli:
Martyna Dera
T. +48 61 655 81 20
M. +48 784 001 825
e-mail: m.dera@abrys.pl


 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj