Dziś w Warszawie rozpoczęła się VIII Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa – Recykling zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Na tę siódmą już konferencję szkoleniową poświęconą sektorowi elektroodpadów zaprasza wydawnictwo Abrys oraz CECED, Związek Pracodawców AGD.

– Nasza konferencja to sprawdzone już forum dialogu całej branży, w którym uczestniczą najbardziej liczący się eksperci, managerowie, biznesmeni oraz przedstawiciele rządu i parlamentu. Ten rok dla naszego sektora będzie szczególny, ponieważ znamy już zapisy nowelizowanej Dyrektywy WEEE, a Ministerstwo Środowiska ogłosiło właśnie rozpoczęcie konsultacji społecznych będących pierwszym krokiem na drodze do nowej wersji Ustawy o ZSEE – przekonuje Wojciech Konecki, Dyrektor Generalny CECED Polska, opiekun spotkania.

Wierzymy, że nasza konferencja będzie znakomitym miejscem do wymiany poglądów i przedstawienia stanowisk. Po raz pierwszy przygotujemy propozycję listu uczestników spotkania adresowanego do Ministra Środowiska. W toku dyskusji spróbujemy uzgodnić wspólne problemy i wypracować  propozycje ich rozwiązania. Chętni, zgadzający się z treścią listu, podpiszą go na zakończenie obrad. 

Jak co roku, ponad sto osób przez cały dzień będzie uczestniczyło w podsumowaniu lat ubiegłych i prezentacji planów na lata kolejne. Swój udziałw konferencji potwierdzili parlamentarzyści oraz przedstawiciele Ministerstwa Środowiska.

– Jak zwykle gościć będziemy reprezentantów wprowadzających, tym razem dane nam będzie wysłuchać opinii prezesa Bosch-Siemens, firmy będącej największym wprowadzającym w Polsce. Swoimi opiniami podzielą się m.in. prezesi największych zbierających (Euro RTV/AGD), przetwarzających (Remondis) oraz organizujących cały odzysk (ElektroEko) – mówi Wojciech Konecki.

Konferencja to możliwość spotkania wielu środowisk z branży a także przedstawicieli urzędów zaangażowanych w tworzenie i funkcjonowanie każdego z elementów systemu zbierania i przetwarzania Zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego. Spotkanie skierowane jest zarówno do profesjonalistów działających w branży recyklingowej, do samorządowców a także do osób, którym sprawy środowiska naturalnego nie są obojętne.


 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj