W weekend w Łodzi obok centrum handlowego IKEA powstanie recyklingowe miasto. Utworzą je naturalnej wielkości domy i budynki użyteczności publicznej. Udział w artystycznej akcji może wziąć każdy, kto chce pomóc w tworzeniu i aranżowaniu recyklingowych budowli.

Zadaniem nowatorskiego projektu ekologicznego jest rozwijanie wśród mieszkańców Łodzi i okolic świadomości ekologicznej i propagowanie idei segregacji odpadów. – Zbierajcie i segregujcie śmieci, aby ich jak najwięcej przynieść do IKEA Łódź. Posegregowane odpady, m.in. butelki PET, opakowania plastikowe, makulatura, złom, zużyte sprzęty agd i rtv, przyjmować będziemy w miejscu imprezy 2-3 lipca. Dla najlepiej zbierających mamy wiele cennych nagród – zachęcają organizatorzy przedsięwzięcia.

Budowle powstaną podczas wielkiego finału, który odbędzie się 2 i 3 lipca 2011 r. Wyposażenie domów stanowić będą meble wykonane w ramach warsztatów edukacyjnych „Recyklingowe Meble IKEA", trwających od 27 czerwca do 1 lipca br. Akcja zorganizowana zostanie na parkingu sklepu IKEA Łódź. Wydarzeniu patronuje prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Więcej informacji na www.recyclingcity.pl


 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj