W dzień zakochanych ekolog Dominik Dobrowolski i przyjaciele organizują w 11 wybranych polskich miastach akcję “Kocham recykling”. Na akcji będą zbierane zużyte baterie i rozdawane lizaki-serduszka. Do akcji zgłosiły: Warszawa, Łódź, Bydgoszcz, Wrocław, Żywiec, Rzeszów, Lublin, Ruda Śląska, Zielona Góra, Ełk i Jelenia Góra.

– Idea akcji jest prosta: z okazji Walentynek zróbmy drobną rzecz, z sercem, także dla Ziemi. Warto ją przecież także kochać. Posegregowanie i przyniesienie w wyznaczone miejsce zużytych bateryjek będzie nagrodzone symbolicznym serduszkiem – lizakiem. Aby dostać jednego lizaka, należy przynieść minimum siedem zużytych bateryjek. Akcja jest społeczna i nie ma wymiaru handlowego, tzn. jedna osoba może dostać tylko jedno słodkie serduszko. Chcielibyśmy w ten sposób nagrodzić, jak najwięcej osób – mówi Dominik Dobrowolski.

Każdego roku w Polsce produkowanych jest ponad 300 mln sztuk baterii, które z uwagi na swój skład chemiczny, m.in. zawartość metali ciężkich typu: ołów, czy rtęć mogą być odpadami niebezpiecznymi. Ze względu na toksyczne substancje, baterie powinny być segregowane i utylizowane w specjalnych instalacjach. Zgodnie z prawem wspólnotowym, Polska ma obowiązek wysegregować w bieżącym roku 25% baterii z rynku, który szacowany jest na ok. 7 tys. ton.

Ekorozwój Kraków 300 x 250

Szczegóły akcji: http://www.cycling-recycling.eu/index_wiadomosci.php?dzial=2&kat=12&art=113

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj