Aż 13 ton zużytych opon zebrało MPO podczas listopadowej akcji w Toruniu. To prawie o połowę więcej niż w ubiegłym roku.

Stare opony były przyjmowane nieodpłatnie w dniach 19-24 listopada 2012 roku w dwóch miejscach: w siedzibie Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania ul. Grudziądzkiej, gdzie mieszkańcy dostarczyli 7,86 ton opon i w Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych przy ul. Kociewskiej, gdzie zebrano 2,26 tony.

– Łącznie torunianie oddali do utylizacji 13,12 ton opon, które dzięki temu nie zanieczyszczą środowiska. Przypomnijmy, że okres rozkładu tworzyw, z jakich zbudowane są opony samochodowe, sięga nawet kilkuset lat – mówi Piotr Rozwadowski, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w Toruniu. – Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w naszą zbiórkę i zachęcamy już do udziału w kolejnej akcji, którą przewidujemy zorganizować wiosną 2013 roku.

Zebrane opony zostaną teraz przekazane specjalistycznej firmie, która poddaje je recyklingowi. Tylko niewielka ich część, która nie może być powtórnie wykorzystywana jako surowiec, zostanie złomowana.

źródło: torun.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj