Aż 13 ton zużytych opon zebrało MPO podczas listopadowej akcji w Toruniu. To prawie o połowę więcej niż w ubiegłym roku.

Stare opony były przyjmowane nieodpłatnie w dniach 19-24 listopada 2012 roku w dwóch miejscach: w siedzibie Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania ul. Grudziądzkiej, gdzie mieszkańcy dostarczyli 7,86 ton opon i w Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych przy ul. Kociewskiej, gdzie zebrano 2,26 tony.

– Łącznie torunianie oddali do utylizacji 13,12 ton opon, które dzięki temu nie zanieczyszczą środowiska. Przypomnijmy, że okres rozkładu tworzyw, z jakich zbudowane są opony samochodowe, sięga nawet kilkuset lat – mówi Piotr Rozwadowski, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w Toruniu. – Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w naszą zbiórkę i zachęcamy już do udziału w kolejnej akcji, którą przewidujemy zorganizować wiosną 2013 roku.

MTP 300 x 250

Zebrane opony zostaną teraz przekazane specjalistycznej firmie, która poddaje je recyklingowi. Tylko niewielka ich część, która nie może być powtórnie wykorzystywana jako surowiec, zostanie złomowana.

źródło: torun.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj