Reklama

AD1A FITE 2024 [09.07-21.08.24]

Rekordowy EKOfeston

Rekordowy EKOfeston
MB
01.05.2023, o godz. 11:05
czas czytania: około 3 minut
0

Tegoroczna, już III edycja Ekologicznego Festiwalu Online EKOfeston przyciągnęła rekordową liczbę uczestników. Na udział w EKOfestonie zdecydowało się 50 tysięcy widzów z całej Polski. To o 40% więcej uczestników niż podczas drugiej edycji wydarzenia.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

Celem EKOfestonu niezmiennie jest edukacja, w tym pokazywanie wartościowych rozwiązań i przykładów działalności na rzecz środowiska. A wszystko to wsparte jest świetną oprawą i elementami mądrej rozrywki, co zwiększa atrakcyjność festiwalu oraz potwierdza konieczność stosowania tego typu narzędzi w edukacji ekologicznej.

Festiwalowy sukces

Festiwal zakończył się ogromnym sukcesem. W trakcie odbywającego się 21 kwietnia 2023 r. spotkania w największym plenerze świata, a więc w Internecie, uczestnicy mogli obejrzeć wiele inspirujących filmów, prezentacji, warsztatów i spotkań dotyczących różnych aspektów gospodarki odpadami, ochrony środowiska oraz zrównoważonego rozwoju.

Podczas wydarzenia organizowanego przez firmę Abrys z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, w trzech blokach dla trzech różnych grup odbiorców zaproponowaliśmy ponad 40 materiałów. Intersująca tematyka oraz atrakcyjny sposób jej prezentacji zostały bardzo dobrze odebrane przez placówki oświatowe oraz dzieci, młodzież i dorosłych pasjonujących się szeroko pojętą ekologią.

W ramach festiwalu nie zabrakło ciekawych filmów, materiałów od partnerów, kreatywnych warsztatów recyklingowych i konkursów z nagrodami, a także nowych bohaterów, bajkowych aranżacji oraz innych atrakcji, pozwalających na połączenie dobrej zabawy z przekazywaniem wiedzy.

Dzieci uczą się, jak ważna jest ochrona przyrody, jakie konsekwencje niesie za sobą niewłaściwe postępowanie z odpadami i co można zrobić, aby zmniejszyć nasz wpływ na środowisko naturalne. Młodzi ludzie mogą nauczyć się, jak segregować odpady, jakie są sposoby na minimalizowanie ich wytwarzania, a także jak oszczędzać energię oraz wodę.

Dla dorosłych festiwal EKOfeston stanowi źródło wiedzy na temat nowych rozwiązań, codziennych ekologicznych wyborów oraz inicjatyw, które pomagają w zrównoważonym rozwoju. Mogą również poznać różne aspekty gospodarki odpadami oraz dowiedzieć się, jakie wprowadzić zmiany w swoim stylu życia, aby przyczynić się do ochrony środowiska.

EKOfeston stał się marką

Frekwencja i zaangażowanie uczestników Ekologicznego Festiwalu Online, to najlepszy dowód na to, że ochrona środowiska budzi fascynację wśród społeczeństwa. Dzięki takim inicjatywom idee związane z ekologią i zrównoważonym rozwojem zyskują na popularności i przyczyniają się do pozytywnych zmian w naszym środowisku. Uczestnictwo w wydarzeniu, zapewnia inspirację do zdobywania i stosowania w praktyce wiedzy z zakresu ochrony przyrody.

Ponadto trzeba otwarcie przyznać, że EKOfeston stał się rozpoznawalną i uznaną marką. Festiwal urósł do rangi ważnego przedsięwzięcia, zarówno w ocenie organizatorów, jak i uczestników oraz partnerów spotkania. Lawinowo rosnącą liczba uczestników i coraz większe zainteresowanie wydarzeniem gwarantują znakomite wyeksponowanie zaangażowanych w tworzenie festiwalu podmiotów.

Partnerzy mają bowiem możliwość prezentacji swoich produktów i działań w kontekście ekologicznych idei, co może przyciągnąć nowych klientów i zwiększyć zainteresowanie ofertą. Z kolei online’owa formuła wydarzenia sprawia, że partnerzy festiwalu mogą dotrzeć do uczestników bez konieczności przygotowania stoiska lub podróżowania i generowania śladu węglowego.

Wszystkie te czynniki sprawiają, że współpraca przy tworzeniu EKOfestonu to nie tylko sposób na pokazanie swojej społecznej odpowiedzialności, ale i na zwiększenie rozpoznawalności marki, a także na osiągnięcie celów biznesowych.

Dlatego warto dołączyć do grona partnerów festiwalu i przyczynić się do promocji ekologicznych idei oraz zrównoważonego rozwoju już za rok. Sukcesywnie rosnące zainteresowanie EKOfestonem sprawia, że następna, jeszcze lepsza i budząca jeszcze większą atencję edycja festiwalu odbędzie się 22 kwietnia 2024 r., a planowane aktywności zostaną zrealizowane z niespotykanym rozmachem.

 

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD1D AKADEMIA BDO [16.07-25.08.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024