Rekordowa ilość zebranych puszek i baterii to tylko jeden z efektów tegorocznego VI Festiwalu Recyklingu. Impreza, której towarzyszyły zawody balonowe „Niebo Otwartej Europy”, odbyła się w dniach 13-15 czerwca na krakowskich Błoniach.

Odbywający się już po raz szósty krakowski Festiwal Recyklingu udowadnia, że problematyka „śmieciowa” nie musi być prezentowana w ściśle fachowy, hermetyczny sposób. Może być też – wbrew pozorom – źródłem przyjemnych doznań estetycznych i dobrej, bezpiecznej zabawy. Dlatego, jak co roku, podczas plenerowej imprezy na krakowskich Błoniach nie zabrakło konkursów dla dzieci i młodzieży promujących ekologię, koncertów i widowisk.

Tradycyjnie dużą popularnością wśród krakowian cieszyła się możliwość wymiany surowców wtórnych na sadzonki krzewów i kwiatów. – Wydaliśmy około 17 tys. sadzonek, w zamian mieszkańcy przynieśli kilkadziesiąt ton m.in. makulatury, plastikowych butelek i szkła – informuje Małgorzata Mrugała, dyrektor Wydziału Kształtowania Środowiska – organizatora festiwalu. W tym roku krakowianie przynieśli rekordową ilość metalowych puszek i baterii. Po raz pierwszy zbierano także stary sprzęt elektryczny.

Tegoroczny Festiwal Recyklingu odbywał się równolegle z międzynarodowymi zawodami balonowymi „Niebo Otwartej Europy”. W imprezie wzięło udział łącznie 30 ekip balonowych z Polski, Wielkiej Brytanii, Czech, Ukrainy i Niemiec.

źródło: krakow.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj