Krakowianie coraz chętniej segregują odpady. Podczas tegorocznej edycji Festiwalu Recyklingu, mimo złej pogody, padł kolejny rekord w zbiórce surowców wtórnych.

Ponad 28 ton makulatury i prawie 12 ton szkła. Po 3 tony plastikowych butelek i puszek z aluminium, 2 tony baterii i aż 4 tony zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Podczas VII Festiwalu Recyklingu, który w miniony weekend odbył się na krakowskich Błoniach, padł kolejny rekord w zbiórce odpadów. – Okazało się, że deszcz i ziąb krakowianom nie straszny. W zamian za surowce wtórne rozdaliśmy mieszkańcom sadzonki drzew i kwiatów oraz drobne upominki – mówi Małgorzata Mrugała, dyrektor Wydziału Kształtowania Środowiska. W tym roku podczas Festiwalu Recyklingu po raz pierwszy zbierano termometry rtęciowe. Łącznie zebrano 263 sztuki takich termometrów.

Dużym zainteresowaniem cieszył się też pokonkursowy pokaz mini-budowli z odpadów. Wygrała „Krzywa wieża w Pizie” w wykonaniu dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 6 w Krakowie.

źródło: krakow.pl

Czytaj więcej

Skomentuj