Reklama

ad1a KUBOTA [17.05-16.06.24]

Remont oczyszczalni ścieków w Jaworze za niemal 60 mln zł

Remont oczyszczalni ścieków w Jaworze za niemal 60 mln zł
PAP
26.11.2020, o godz. 11:50
czas czytania: około 1 minuty
0

Prawie 60 mln zł będzie kosztować modernizacja oczyszczalni ścieków w Jaworze (Dolnośląskie). Gmina podpisała właśnie umowę z wykonawcą tej inwestycji.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Jaworski magistrat poinformował, że umowa na modernizację oczyszczalni ścieków została podpisana z firmą Miko-Tech z Łazisk Górnych. Opiewa ona na niemal 60 mln zł. W ramach inwestycji powstaną nowe obiekty w oczyszczalni i zostaną zmodernizowane już istniejące.

Modernizacja oczyszczalni, według jaworskich urzędników, wpłynie na spadek kosztów jej funkcjonowania; zwiększy się też jej wydajność. Nowa oczyszczalnia ma zabezpieczyć Gminę Jawor na kolejne 50 lat. Leszek Światkowski z Urzędu Miasta w Jaworze poinformował, że modernizacja oczyszczalni jest najdroższą i największą inwestycją w historii tego dolnośląskiego miasta.

Przebudowa oczyszczalni to trzeci etap projekt „Modernizacja gospodarki wodno-ściekowej na ternie aglomeracji jaworskiej”. W ramach tego przedsięwzięcia budowana jest też przepompownia ścieków oraz nitka wodociągowa od przepompowni do oczyszczalni ścieków. Wartość tych wszystkich inwestycji to ponad 108 mln zł, z czego 85 proc. to środki unijne.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Woda i ścieki
css.php
Copyright © 2024