W warszawskiej dzielnicy Wilanów otworzono recyklingowy plac zabaw dla dzieci. Instalacja artystyczna, wykonana z nieprzetworzonych odpadów, stanowi nietypowe połączenie ekologii z zabawą. W ramach projektu w styczniu zostaną przeprowadzone warsztaty recyklingowe.

RePlaz poza walorem rozrywkowym ma również kształtować wyobraźnię przestrzenną dzieci. Wśród designerskich atrakcji na kilkucentymetrowej powierzchni znalazły się m.in. ślizgawki wykonane z aluminium i plexi, wiatraki z butelek PET oraz styropianowe kule do turlania, które mogą być świetną alternatywą dla tradycyjnego baławana, gdy za oknem są dodatnie temperatury.

Do współpracy przy projekcie zaproszono wielu polskich i zagranicznych artystów – plastyków, projektantów, ilustratorów oraz designerów z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi. W realizacji projektu uczestniczyła również holenderska grupa Refunc mająca na swoim koncie wiele podobnych  przedsięwzięć.

Głównym założeniem akcji jest edukacja ekologiczna mieszkańców Warszawy. W dniach: 20, 23-26 oraz 29 stycznia 2012 r. w godz. 09:00-11:00 będą przeprowadzane warsztaty, w trakcie których dzieci dowiedzą się co to jest recykling i jak można w twórczy sposób ponownie wykorzystać odpady, czyli jak wykonać zabawki, instalacje oraz przedmioty sztuki użytkowej z surowców wtórnych.

Dodatkowo uczestnicy poznają przykłady twórczości artystów światowej klasy w projektowaniu z odpadów, obejrzą instalację oraz wezmą udział w wystawie powarsztatowej w Centrum Kultury Wilanów. Organizatorzy warsztatów przygotowali pamiątkowe upominki dla wszystkich uczestników spotkania.

Miejsce organizacji warsztatów: Centrum Kultury Wilanów, filia w Powsinie (ul. Przyczółkowa 27a), Dom Pracy Twórczej (ul. Ptysiowa 3), skwer pomiędzy al. Wilanowską, ul. Przyczółkową a ul. Klimczaka.

Organizatorami wydarzenia są Urząd Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy oraz Kolektyw NO MUDA.

źródło: Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w m.st. Warszawie

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj