W środę 14 kwietnia ruszy nabór wniosków na wyminę 500 kopciuchów w budynkach wielolokalowych w województwie zachodniopomorskim – poinformował minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka. Wspólnoty będą mogły otrzymać od 40 do 290 tys. zł dotacji.

Szef MKiŚ wyjaśnił, że uruchomiony program na razie będzie pilotażem, który ma pozwolić na stworzenie programu skierowanego dla budynków wielolokalowych w całym kraju. Przedstawiciele Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekazali, że wnioski o dotacje będzie można składać do końca marca 2022 r.

Kurtyka dodał, że celem uruchamianego pilotażu będzie wymiana 500 nieefektywnych źródeł ciepła, tzw. kopciuchów, w województwie zachodniopomorskim. Na te działania zarezerwowano 10 mln zł.

Jak poinformowano na konferencji, wspólnoty mieszkaniowe będą mogły liczyć na bezzwrotne dotacje w wysokości od 40 do 290 tys. zł. Wysokość wsparcia będzie zależała m.in. od tego, czy wniosek będzie składał pojedynczy właściciel lokalu, czy też cała wspólnota, a także od zamożności składających wnioski.

Czytaj więcej

Skomentuj