Trwają prace w toruńskim parku na Bydgoskim Przedmieściu. Rozpoczęły się one od rozebrania fontanny, która do końca tego roku odzyska blask.

W parku powstanie też amfiteatr, wyremontowany zostanie tor saneczkowy i place zabaw. Zostaną poprowadzone nowe alejki, przybędzie też ławek. Całkowity koszt projektu to prawie 4,6 mln zł.

– Na razie prace koncentrują się wokół fontanny, która została rozebrana. Trwa przebudowa niecki. Będziemy wykonywali instalacje i zagospodarowanie terenu wokół fontanny. Wykonawca przygotowuje się również do realizacji kolejnych prac pierwszego etapu rewitalizacji Paku Miejskiego na Bydgoskim Przedmieściu – mówi Marcin Maksim, dyrektor Wydziału Inwestycji i Remontów.

Wykonawcą rewitalizacji parku, w wyniku rozstrzygniętego przetargu nieograniczonego, jest  firma  Krzysztof Marach Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe "KAMAR" z Leszna, która ma doświadczenie w tego typu pracach. Wykonywała rewitalizację kilku parków, m.in. w Górze i Trzebnicy.

Prace są podzielone na dwa etapy. W pierwszym, który właśnie trwa, wykonane zostaną place zabaw, zmodernizowana będzie fontanna wraz z systemem uzdatniania wody, zbudowane nowe boisko i amfiteatr. Uzbrojony zostanie również teren. Pierwszy etap zakończy się w grudniu 2012 roku. Natomiast druga część robót ruszy w przyszłym roku. Składają się na nią: wykonanie ścieżek i alejek oraz ścieżki rowerowej, modernizacja toru saneczkowego i obiektów sanitarnych. W parku będzie również monitoring wizyjny.

źródło: torun.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj