W obrębie Rynku Trybunalskiego zakończono już większość prac wodno-kanalizacyjnych. Wymieniono przyłącza, uszczelniono kanalizację sanitarną oraz wybudowano kanalizację deszczową.

Odwiedzający Rynek Trybunalski mogą już oglądać wyniesione mury dawnego Ratusza wybudowane z ręcznie formowanej cegły. Na posadzce i na wyniesionych murach zostaną jeszcze ułożone płyty granitowe. W wyniku poszukiwania oszczędności zwężono grubość wyniesionych murów o jedną cegłę a grubość nakryw, które pojawią się na wyniesionych murach zwężono z 8 cm do 6 cm.

Jak zawsze podczas tak dużej inwestycji pojawiają się niespodziewane okoliczności, które wpływają na przebieg prac. Po odkopaniu chodników znajdujących się w rynku w związku z wymianą sieci elektrycznej okazało się, że konieczna jest wymiana gruntu nad kablami. Dotychczas grunt ten składał się z gruzu, i podłoża, które uniemożliwia bezpieczne ułożenie na tej podbudowie posadzek.

Po zakończeniu prac podziemnych rozpoczną się prace związane z ułożeniem na Rynku płyt o wymiarach 90×90 cm. Jest to najtrudniejsza część prac związanych z układaniem nowej nawierzchni. Rozpocznie się ona po zakończeniu prac na ulicach przyległych. Rynek nie jest płaszczyzną zachowującą wszystkie kąty proste, ponadto istnieje wyraźny spadek poziomu z narożnika północno-zachodniego (ul. Sieradzka) w kierunku południowo-wschodnim (ul. Pijarska).

Po zakończeniu wszystkich prac drogowych na Rynku zostaną zamontowane kinkiety oświetleniowe oraz ustawione ławki. Prace związane z Rewitalizacją Starego Miasta zakończą się 31 października 2008.

źródło: piotrkow.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj