Puławy za pośrednictwem Lokalnego Programu Rewitalizacji chcą zmienić aż 80 proc. obszaru miasta.

Właścicielom nieruchomości, którzy zgłosili do niego swój projekt, program ułatwi ubieganie się o pieniądze z UE na ich odnowienie.

Jak informuje „GW”, Do programu zgłoszone zostały m.in. projekty: odnowy parku Czartoryskich, remontu Świątyni Sybilli, przebudowy dużej części sieci kanalizacyjnej czy przygotowania dziesięciu hektarów uzbrojonych terenów czekających na przedsiębiorców w ramach Puławskiego Parku Przemysłowego. Puławy chciały, by kompleksowo zmodernizować też Skwer Niepodległości, dokończyć budowę bulwaru nadwiślańskiego, przystosować port rzeczny do kursów turystycznych oraz rozbudować krytą pływalnię. Do tego puławskie spółdzielnie mieszkaniowe złożyły projekty na ocieplenie bloków czy wymianę wind, a także ogólną modernizację osiedli, w tym placów zabaw i terenów zieleni. Ostateczna wersja programu zostanie uchwalona przez radę miasta pod koniec lutego.

Pieniądze na realizację projektów zapisanych w LPR pochodzić będą z Regionalnego Programu Operacyjnego. Wartość wszystkich inwestycji przewidzianych w puławskim LPR przekracza 400 mln zł.

źródło: Gazeta Wyborcza Lublin

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj