10 stycznia w Zielonej Górze, a 16 stycznia w Gdyni rozpoczynają się szkolenia dotyczące sposobów wdrażania nowego modelu gospodarki odpadami komunalnymi

Od stycznia 2012 r. zaczęła obowiązywać znowelizowana ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, a co za tym idzie w zapomnienie odchodzi stary model gospodarowania odpadami komunalnymi. Nowy zintegrowany system zacznie w pełni funkcjonować od lipca 2013 r.
 
Samorządy, zakłady komunalne i prywatni przedsiębiorcy przygotowują się do wprowadzenia nowych rozwiązań. Zadanie nie jest łatwe z uwagi na ogrom wprowadzonych zmian i czas ich realizacji.
 
Aby ułatwić kompleksowe przygotowanie się do wdrożenia zapisów znowelizowanej ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, omówić doświadczenia z eksploatacji lub ułatwić przygotowanie budowy RIPOK'ów, czyli regionalnych instalacji przetwarzania odpadów komunalnych firma Abrys przygotowała cykl szkoleń.

Szkolenia odbywają się w dwóch blokach tematycznych:
 
"Regionalna Instalacja Przetwarzania Odpadów Komunalnych – od pomysłu do eksploatacji " (RIPOK), SZKL. I

"Urząd przygotowany do przejęcia obowiązków w zakresie zagospodarowania odpadów komunalnych", SZKL. II
 
Programy obu szkoleń powstały w oparciu analizy ankiet uczestników szkoleń i konferencji organizowanych przez Abrys oraz na podstawie najczęściej zadawanych pytań podczas licznych dyskusji związanych z wprowadzeniem znowelizowanej ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.
 
Uczestnicy warsztatów szkoleniowych "Regionalna Instalacja Przetwarzania Odpadów Komunalnych – od pomysłu do eksploatacji" (RIPOK) mają okazję zapoznać się z nowoczesnymi instalacjami przetwarzania odpadów.


Terminy tegorocznych spotkań: 

"Regionalna Instalacja Przetwarzania Odpadów Komunalnych – od pomysłu do eksploatacji"

16-18 stycznia 2013 r., Gdynia
29-31 stycznia 2013 r., Radom
4-6 marca 2013 r., Bielsko-Biała

"Urząd przygotowany do przejęcia obowiązków w zakresie zagospodarowania odpadów komunalnych"

10-11 stycznia 2013 r., Zielona Góra
4-5 lutego 2013 r., Łódź
26-27 lutego 2013 r., Olsztyn

Wszelkie informacje, program szkoleń, formularze zgłoszeń oraz kontakt z organizatorem szkoleń można znaleźć na stronie: www.rewolucjaodpadowa.abrys.pl


 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj