Robert Lewandowski zakupił pakiet udziałów w tarnowskiej spółce Hymon specjalizującej się w fotowoltaice.

Hymon działa od 2011 r. i jest dystrybutorem największych światowych producentów komponentów do mikroinstalacji PV. Spółka obsługuje klientów indywidualnych i biznesowych na terenie całej Polski.

– Odnawialne źródła energii to nowoczesna i przyszłościowa branża, z olbrzymim potencjałem wzrostu w najbliższych latach. Uważam, że takie spółki jak Hymon mają przed sobą bardzo obiecujące perspektywy rozwoju – zapewnia Robert Lewandowski.

Rynek fotowoltaiki w Polsce rozwija się dynamicznie. – Widać to przykładowo po stale rosnącym zainteresowaniu ofertą naszej firmy. Doskonale pamiętam, jak jeszcze nie tak dawno marzyliśmy, by przekroczyć magiczną barierę 1 MW mocy montowanych instalacji miesięcznie, teraz osiągnęliśmy poziom 7 MW i coraz bardziej realnie myślimy o perspektywie 10 MW – mówi Jacek Strzesak, prezes Hymon.

Tarnowska spółka w ciągu trzech kwartałów tego roku zamontowała mikroinstalacje fotowoltaiczne o mocy ponad 50 MW. Zmierza też zakończyć rok na poziomie 80 MW (w 2019 r. było to ok. 30 MW). – Wprowadzamy do naszej oferty pompy ciepła i kotły elektrodowe. Mamy również w planach zwiększenie udziału w portfelu dużych instalacji fotowoltaicznych. Niedawno zakończyliśmy właśnie budowę jednej z największych inwestycji tego typu w Polsce, zlokalizowanej niedaleko Poznania. Ma ona moc 977 kW – wylicza Damian Krzaczek, wiceprezes Hymon.

Strony transakcji nie ujawniają wartości zaangażowania piłkarza w tarnowską firmę.

Czytaj więcej

Skomentuj