Reklama

AD1A Targi Norymberga S.C. [20.05-28.06.24]

Rocznie przy Warcie w Poznaniu zbierane są 2 tony śmieci

Rocznie przy Warcie w Poznaniu zbierane są 2 tony śmieci
PAP
27.05.2021, o godz. 8:48
czas czytania: około 2 minut
0

Około 300 tys. zł miesięcznie kosztuje utrzymanie porządku na nadwarciańskich terenach w Poznaniu. Magistrat poinformował, że tylko pomiędzy 8 a 12 maja wywieziono stamtąd ponad 2 t odpadów.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

W komunikacie poznańskiego magistratu podano, że pomiędzy 8 a 12 maja z koszy ustawionych wzdłuż Wartostrady – drogi pieszo-rowerowej biegnącej wzdłuż Warty – wywieziono 750 kg odpadów, a z terenów zielonych zebrano 1,5 t śmieci, które nie zostały wyrzucone do pojemników. Dla porównania magistrat poinformował, że przez cały kwiecień na tym obszarze zebrano łącznie 2,8 t śmieci.

„Miesięczny koszt utrzymania porządku na terenach nadrzecznych wraz w Wartostradą to ok. 300 tys. zł” – podał magistrat.

Jak wskazano w komunikacie wzdłuż Wartostrady pomiędzy mostami Przemysła I i Lecha jest 87 niewielkich, betonowych koszy na śmieci, które są opróżnianie w zależności od odcinka do trzech razy dziennie lub trzy razy w tygodniu. Do tego mieszkańcy mogą skorzystać z 16 pojemników na żar z grillów.

Na terenach nadwarciańskich jest także 129 kontenerów o pojemności 1,1 tys. l. Pojemniki na odpady zmieszane, szkło, metale, tworzywa sztuczne i papier są opróżniane w zależności od rodzaju co dwa lub trzy dni. Jak podkreślono w komunikacie na tym terenie jest łącznie 46 pojemników na szkło.

„W ciągu ostatnich ciepłych dni wywieziono znad Warty 72 m sześc. zmieszanych odpadów komunalnych, 32 m sześc. makulatury, 47 m sześc. tworzyw sztucznych PET i 63 m sześc. stłuczki szklanej. To oznacza śmieci, które zmieściłyby się w ponad 65 wypełnionych pojemnikach na odpady zmieszane, ponad 29 – na papier, blisko 43 kontenerach na tworzywa sztuczne i metal oraz ponad 57 pojemnikach na szkło” – podał magistrat.

W komunikacie zaznaczono, że nad Wartą znajduje się łącznie 27 przenośnych toalet, które są serwisowane codziennie, a w weekendy są dezynfekowane trzy razy dziennie.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Odpady
css.php
Copyright © 2024