Przez najbliższy weekend na parkingu przed CH Auchan Sosnowiec potrwa selektywna zbiórka odpadów opakowaniowych. Za zebrany papier, szkło i plastik klienci otrzymają bony na zakupy produktów ekologicznych i roślin. Jednocześnie organizacja Rekopol przeprowadzi kampanię informacyjną połączoną z licznymi konkursami.

Zbiórka odpadów rozpocznie się już w piątek o godz. 16. Posegregowane śmieci będą ważone i wymieniane na punkty rabatowe do wykorzystania w dziale Ogród. Dodatkowo, za udzielenie odpowiedzi na proste pytania związane z ochroną środowiska wszyscy będą mogli wziąć udział w losowaniu roweru górskiego. Wszystkie nagrody i upominki zostały specjalnie dobrane, tak, aby umożliwiać mieszkańcom Sosnowca zmniejszanie ich odcisku węglowego. Będą ich o tym informować przedstawiciele organizacji odzysku Rekopol. W Sosnowcu Rekopol przeprowadzi konkursy wiedzy i zabawy propagujące troskę o przyrodę np. konkurs „Bądź fantastik – zgniataj plastik!”

– Śmiecimy każdego dnia, w domu, w pracy, w szkole, na urlopie. Jemy, pijemy, pracujemy – pojawiają się puste butelki, słoiki kartonowe pudełka. Koniecznym jest śmiecenie z głową, czyli segregacja odpadów „u źródła” Tylko w tym roku w Polsce pojawi się około 3700 tys. ton odpadów opakowaniowych. Sprasowane i zbelowane, zapakowane na ciężarówki o ładowności 20 ton stworzyłyby linię o długości około 3.500 km! – mówi Michał Mikołajczyk z Rekopolu. Dla porównania dodaje, że kiedy Polska selektywnie pozyskuje jedynie 4kg odpadów na mieszkańca, Czesi pozyskują ich 39kg, a Niemcy 76 kg.

Zbiórka odpadów w Sosnowcu zakończy się losowaniem nagrody głównej w niedzielę 21 czerwca o godz. 15.


 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj