(1.10) Od końca września każdy korzystający z komunikacji miejskiej w Tychach może mieć rozkład jazdy pod ręką. Dzięki współpracy Miejskiego Zarządu Komunikacji z serwisem telekomunikacyjnym PasjaGSM.pl powstała aplikacja Ginger, która pozwala każdemu pasażerowi w bardzo szybki sposób wgrać rozkład jazdy do swojego telefonu komórkowego. Dodatkowo dzięki funkcji GingerBlu osoby niedowidzące i niewidome będą mogły dowiedzieć się, o której godzinie odjeżdża wybrany autobus, ponieważ rozkład jazdy w telefonie ma funkcję udźwiękowienia.

Ginger bezpłatnie można ściągnąć ze strony internetowej http://Ginger.PasjaGSM.pl. Cała operacja trwa kilka minut. Rozkład jazdy Ginger jest całkowicie darmowy. Jedyny koszt jaki musi ponieść zainteresowana osoba to opłata za ściągnięcie programu przez telefon, zależna od danego operatora. Ale i tego można uniknąć podłączając telefon bezpośrednio do komputera.

Program Ginger pozwala na wyszukiwanie w telefonie godziny odjazdu czy przyjazdu autobusu, czasu przejazdu, linii autobusowej oraz danego przystanku.źródło: PasjaGSM.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj