Rozlewnia wód naturalnych w Tyliczu, należąca do firmy Coca-Cola HBC Polska, jako pierwsza w Polsce otrzymała Złoty Certyfikat Europejskiej Normy Zarządzania Zasobami Wodnymi (European Water Stewardship – EWS).

Podstawą do przyznania certyfikatu był wnikliwy i całościowy audyt przeprowadzony przez firmę Lloyds. Obejmował on różnorodne aspekty: proces produkcji, ujęcie wody, dokumentację oraz przestrzeganie procedur.

EWS to przeznaczony dla przedsiębiorstw i rolnictwa system oceny, doskonalenia oraz udostępniania praktyk w zakresie zrównoważonego zarządzania zasobami wodnymi. Jest on zgodny z wymogami ISO 14001. Stworzony został w 2010 r. przez Komisję Europejską  i organizację The European Water Partnership (EWP) w odpowiedzi na Europejską Strategię Wodną.

Firmy mogą otrzymywać certyfikat EWS w jednej z trzech kategorii: brązowej, srebrnej lub złotej. – Odpowiednio wdrożony i certyfikowany system EWS jest dowodem społecznej odpowiedzialności firmy, która otrzymała taki certyfikat – gwarantuje, że przestrzega ona wymagań prawnych, a w szczególności spełnia założenia ramowej dyrektywy wodnej wprowadzonej przez Unię Europejską. Jesteśmy dumni z tego, że jako pierwsza firma w Polsce otrzymaliśmy taki certyfikat i to na najwyższym możliwym poziomie mówi Jolanta Goll, Dyrektor ds. Zrównoważonego Rozwoju Operacyjnego w Coca-Cola HBC Polska.

cc

Czy pijesz wodę z kranu?

Wyświetl wyniki głosowania

Loading ... Loading ...

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj