– Ponad 2 tysiące biletów, wejściówek i voucherów czeka w Gorzowie Wielkopolskim na uczestników akcji „Wymień odpady na kulturalne wypady” – zapewnia gorzowskie Inneko, organizator wydarzenia.

Jak zapewnia Inneko celem przedsięwzięcia jest uświadomienie mieszkańcom, że recykling to przyszłość, a dbanie o środowisko naturalne jest priorytetowym zadaniem współczesnego społeczeństwa.

Nie tylko elektrośmieci

– Akcja “Wymień odpady na kulturalne” wypady od początku cieszyła się dużą popularnością. Zasada jest prosta. Bilety, które zajęły w tym roku cały długi stół, będzie można otrzymać m.in. za to, że nie wyrzucimy sprzętu elektronicznego byle gdzie, a przyniesiemy organizatorom akcji – zapewnia TVP, oddział Gorzów Wielkopolski.

Akcja ma też uczyć prawidłowej segregacji i przypomnieć, że osobno wyrzuca się papier, a osobno plastik czy puszki. Bilet na wydarzenie kulturalne, sportowe lub voucher do lokalu gastronomicznego.Za 1 dużą sztukę artykułu RTV-AGD (np. telewizor) lub 3 małe sztuki (np. suszarka), lub 20 butelek, lub puszek albo 3 kg makulatury też będzie można dostać

Piknik

Wydarzenie to będzie miało charakter pikniku, podczas którego oprócz wymiany surowców na bilety mieszkańcy skorzystają z licznych atrakcji, w tym warsztatów oraz pokazów. – Wsparcie Ośrodka Sportu i Rekreacji oznacza, że sporo będzie działo się też na scenie. Wystąpią m.in. zespoły dziecięce, orkiestra dęta i studio teatralne. W planach jest też wyjątkowe i bardzo ekologiczne show – zapewnia TVP Gorzów Wielkopolski.

Organizatorem jest Zakład Utylizacji Odpadów w Gorzowie Wlkp., partnerami zaś lokalne instytucje kultury, sportu oraz lokale gastronomiczne. Akcja “Wymień odpady na kulturalne wypady” w sobotę od godziny 11.00 na placu Gorzowskiego Rynku Hurtowego. Potrwa do 16 lub… do wyczerpania biletów. „Ekologiczną i bardzo kulturalną” akcję Inneko organizuje z okazji Światowego Dnia Ziemi, który przypada w najbliższy piątek.

Inneko, TVP Gorzów Wielkopolski

Czytaj więcej

Skomentuj