Reklama

AD1A Targi Norymberga S.C. [20.05-28.06.24]

Rusza Krakowski Festiwal Recyklingu

Rusza Krakowski Festiwal Recyklingu
29.05.2015, o godz. 7:10
czas czytania: około 2 minut
0

Zbiórka surowców wtórnych, porady jak prawidłowo prowadzić recykling, jak dostać dopłaty do wymiany pieca, gry, zabawy i koncerty. To wszystko i wiele innych atrakcji dziś i jutro na krakowskich Błoniach w ramach 13. Krakowskiego Festiwalu Recyklingu.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

W tym roku 13. Krakowski Festiwal Recyklingu odbywa się w piątek i sobotę – 29 i 30 maja. Przez dwa dni krakowskie Błonia będą miejscem, gdzie przy okazji licznych wydarzeń festiwalowych, prowadzona będzie działalność edukacyjna, a recykling promowany jako szansa na rozsądne i ekologiczne gospodarowanie ograniczonymi zasobami naturalnymi Ziemi.

Tradycyjnie, w ramach Festiwalu odbywać się będzie także zbiórka surowców, w zamian za które mieszkańcy otrzymają sadzonki drzew i kwiatów oraz upominki. Odpady – makulaturę, butelki PET, szkło, puszki, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz baterie – będzie można przynosić na Błonia w godzinach 11.00-18.00. Fundacja Nauka i Kultura będzie zbierała zakrętki. Regulamin zbiórki można znaleźć na stronie www.ekocentrum.krakow.pl.

Głównym organizatorem Krakowskiego Festiwalu Recyklingu jest Urząd Miasta Krakowa. Jednak podczas imprezy mieszkańcy będą mogli skorzystać także z atrakcji przygotowanych przez partnerów akcji. Podczas Festiwalu będzie można zapoznać się z systemem funkcjonowania gospodarki odpadami i dowiedzieć się jak najefektywniej segregować śmieci dzięki MPO Kraków, zajrzeć na specjalne stanowisko poświęcone Programowi Ograniczania Niskiej Emisji czy też zasięgnąć informacji o tym jak podłączyć się do miejskiej sieci ciepłowniczej lub uzyskać dotację na wymianę pieca węglowego. Nie zabraknie też prezentacji dotyczącej krakowskiej ekospalarni, realizowanej przez KHK SA przy ul. Giedroycia. Z kolei Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu zaprezentuje swoje działania na rzecz rozwoju infrastruktury rowerowej, utrzymania terenów zieleni oraz zabezpieczenia przeciwpowodziowego.

Na uczestników Festiwalu czekać będzie wiele atrakcji, w tym również gry i zabawy dla dzieci oraz Gra Miejska GRAM W ZIELONE MIASTO. Program 13. Krakowskiego Festiwalu Recyklingu dostępny jest na stronie www.ekocentrum.krakow.pl.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2024