Samorząd województwa mazowieckiego zainicjował konkurs skierowany do przedszkolaków, które w swoich pracach plastycznych mają za zadanie uwiecznić takie zakątki, jak łąki, puszcze, parki i doliny Mazowsza.

Konkurs to inicjatywa łącząca wiedzę ekologiczną z umiejętnościami plastycznymi. Prace można przesyłać do urzędu marszałkowskiego do 25 kwietnia 2016 r. Nagrody rzeczowe otrzymają nie tylko zwycięzcy, ale również przedszkola, które reprezentują.

– Konkurs skierowany do najmłodszych mieszkańców Mazowsza, czyli do przedszkolaków, ma polegać na przedstawieniu pracą plastyczną – różnymi technikami, otaczającej nas przyrody. Przedszkolaki będą pokazywały, jak widzą nasze parki, łąki, nasze mazowieckie krajobrazy – mówi wicemarszałek województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska. – Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w konkursie – również opiekunów, którzy razem z dziećmi przygotowują te prace. Na dzieci oczywiście czekają atrakcyjne nagrody – dodaje.

Konkurs organizowany jest po raz ósmy. Co roku ma formę różnorodnych prac plastycznych, ale zmienia się jego tematyka. W tym roku chodzi o uwrażliwienie najmłodszych na walory przyrodnicze Mazowsza. Stąd tematem są mazowieckie łąki, parki, doliny i puszcze. Ideą jest wzmocnienie wśród przedszkolaków poczucia bliskości z otaczającą je naturą. Inspiracji do pracy dzieci mogą szukać we wspomnieniach z odwiedzanych miejsc, ale może być to również okazja do spacerów i pieszych wycieczek, które pozwolą odkryć piękno mazowieckiej przyrody.

Udział w konkursie to przede wszystkim świetna zabawa i nauka, ale na laureatów czekają też nagrody. Zarówno zwycięskie, jak i wyróżnione przedszkola otrzymają nagrody rzeczowe. Również autorzy tych prac otrzymają nagrody, a na nauczycieli przygotowujących dzieci do konkursu czekają nagrody – upominki.

Konkurs jest dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Czytaj więcej

Skomentuj