1 / 5

Wystąpienie gościa honorowego, premiera Waldemara Pawlaka, rozpoczęło jubileuszową edycję Forum Czystej Energii. Premier podziękował redakcji „Czystej Energii” za przyznanie Tytułu Promotor Energetyki Odnawialnej, który został przyznany podczas poniedziałkowej uroczystej Gali Envicon.

– Bardzo się cieszę, za otrzymanie tego Tytułu od miesięcznika „Czysta Energia”. To dla mnie doping i zobowiązanie do aktywnego działania i promowania czystej energii, energii odnawialnej – powiedział Waldemar Pawlak. – Chcę pogratulować miesięcznikowi „Czysta Energia”, a w szczególności pani redaktor naczelnej Urszuli Wojciechowskiej, za taką zawziętość w promowaniu energii odnawialnej bo to jest ważne. Jesteśmy w momencie przełomowym, w którym sympatia do energii odnawialnej zaczyna przeważać. Warto takiego cierpliwego promowania tych rozwiązał aby stały się bardziej powszechne – dodał premier.

15 lat dla OZE

Urszula Wojciechowska, redaktor naczelna „Czystej Energii” otwierając Forum powiedziała, że edukacja jest możliwa dzięki przychylności Zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich, które wykazały bardzo duże zrozumienie dla energetyki odnawialnej. Z ramienia MTP Forum otwierał dyrektor projektu Andrzej Półrolniczak, który podkreślił, że nie byłoby Forum gdyby nie pozytywna energia Urszuli Wojciechowskiej. –To właśnie ona to organizuje promując czystą energię w Polsce, tak bardzo nam potrzebną w kontekście bilansowania całego systemu energetycznego naszego kraju – dodał Półrolniczak.

Prawo i praktyka

Na temat uregulowań prawnych w świetle ustawy o OZE mówił Maciej Kapalski z Departamentu Energii Odnawialnej Ministerstwa Gospodarki, a o wadach i zaletach systemu wsparcia dla mikroinstalacji Sylwia Koch-Kopyszko z Unii Producentów i Pracodawców Przemysłu Biogazowego. W programie przewidziane są jeszcze tematy dotyczące stanu aktualnego i możliwości rozwoju instalacji PV, magazynowania energii oraz finansowania inwestycji z OZE.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

1 Komentarz

  1. Dużo pustego gadania o czystej energii, a lobby energetyczno=górnicze robi swoje /czyli blokuje/. Niemcy mają nadwyżkę energii a my ogłaszamy wyłączenia. czas zacząć działać a nie pieprzyć

Skomentuj