Podczas trwającego właśnie w Łodzi pierwszego Kongresu AGD minister Jadwiga Emilewicz zapowiedziała, że rząd przyjrzy się propozycji branży o wprowadzeniu programu “Wyposażenie Plus”. Miałby on polegać na dofinansowaniu urządzeń AGD dla osób wprowadzających się do mieszkań z programu Mieszkanie Plus.

Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii powiedziała, że przyjrzy się propozycji programu “Wyposażenie Plus” jeśli branża stworzy taki projekt. Zapowiedziała gotowość rządu do wsparcia tego typu inicjatywy, którą uznała za interesującą.

Dzięki dofinansowaniu sprzętu AGD program Mieszkanie Plus byłby kompletny również o wyposażenie budowanych lokali – zachęcali uczestnicy Kongresu AGD. Z tym poglądem zgodziła się minister Emilewicz, która potwierdziła, że celem rządu jest budowanie mieszkań nowoczesnych i energooszczędnych.

“Wyposażenie Plus” mogłoby być także okazją do promocji polskiej myśli technologicznej w zakresie sprzętu gospodarstwa domowego, co chwaliła w swoim wystąpieniu Jadwiga Emilewicz.

– Bardzo cieszymy się z tego, że tak wiele inteligentnych rozwiązań dla inteligentnego domu powstaje w Polsce. “Powstaje” to nie znaczy, że jest tylko montowanych, ale także jest programowanych i przygotowywanych w Polsce – zauważyła minister przedsiębiorczości i technologii.

Szefowa resortu zaznaczyła jednocześnie, że rząd pracuje również nad otwarciem polskiego rynku pracy na wykwalifikowanych specjalistów spoza Unii Europejskiej. Chodzi m.in. o wydłużenie czasu, na który wydawane jest pozwolenie na pracę oraz przyspieszenie okresu jego uzyskiwania. Wiemy, że znalezienie takich pracowników to obecnie wyzwanie dla branży AGD, dlatego pracujemy nad odpowiednim rozwiązaniem – wyjaśniała Emilewicz.

Czytaj więcej

3 Komentarze

  1. Mieszkania Plus co to takiego?
    No właśnie POLONEZ PLUS już był…wszystkie programy “PLUS” są tyle warte co modernizacja Poloneza

  2. Jestem za ale dla wszystkich Polaków a nie dla wybranych. Kto wymienia sprzęt na nowy produkcji polskiej powinien dostać bonus kasowy.

Skomentuj