Powołanie pełnomocnika ds. funkcjonowania i rozwoju przedsiębiorstw energetycznych podlegających nadzorowi ministra aktywów państwowych przewiduje zarządzenie tego ministra opublikowane w Dzienniku Urzędowym MAP.

“Do zadań pełnomocnika należy koordynacja działań podejmowanych w celu wzmocnienia bezpieczeństwa funkcjonowania i zapewnienia rozwoju przedsiębiorstw energetycznych objętych nadzorem właścicielskim Ministra Aktywów Państwowych” – napisano w zarządzeniu.

W szczególności, jak wskazano, chodzi o koordynację działań w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa funkcjonowania sieci dystrybucyjnych i jednostek wytwórczych energii elektrycznej objętych nadzorem MAP; koordynowanie współpracy pomiędzy podmiotami nadzorowanymi w tym zakresie; analizę kierunków rozwoju przedsiębiorstw energetycznych z uwzględnieniem kierunków określonych w rządowych dokumentach strategicznych z zakresu energetyki; koordynację zadań w zakresie zarządzania kryzysowego i ochrony infrastruktury krytycznej.

Zarządzenie przewiduje, że pełnomocnik ma podlegać bezpośrednio ministrowi aktywów państwowych i wykonywać swoje zadania we współpracy z komórkami organizacyjnymi MAP.

Czytaj więcej

1 Komentarz

  1. IM dalej państwo będzie od firm energetycznych tym lepiej dla tych firm i ich akcjonariuszy. A tak Sasin wstawi kolejnego kolesia partyjnego który za ciężkie pieniądze będzie pilnował interesów wiadomej partii ze szkodą dla tych firm i całego kraju. Którego to już pełnomocnika nasza władza nam funduje?

Skomentuj