Reklama

envicon 2023 ad1a

S. Kaleta: apeluję, by prezydent Warszawy wycofał się z propozycji likwidacji ogrodów działkowych

S. Kaleta: apeluję, by prezydent Warszawy wycofał się z propozycji likwidacji ogrodów działkowych
MŁ/PAP
22.09.2023, o godz. 14:34
czas czytania: około 2 minut
0

Apeluję, by prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wycofał się z propozycji likwidacji ogrodów działkowych w Warszawie, bo mieszkańcy są zaniepokojeni - powiedział podczas piątkowej konferencji wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

Wiceminister przypomniał, że w ostatnich dniach na ulicach Warszawy pojawiał się kampania dezinformacyjną Rafała Trzaskowskiego o 100 projektach, w których mówi jak wiele zrobił dla Warszawy. “Czytając tę listę odniosłem dziwne wrażenie, że Rafał Trzaskowski inaczej mówił pięć lat temu a inaczej mówi co zrobił dzisiaj” – dodał.

“Swoją drogę kieruję pytanie do Rafała Trzaskowskiego, ile kosztuje ta kampania o projektach, które realizuje dla Warszawy” – zaznaczył.

Obietnice i dokonania

Zaznaczył, że Rafał Trzaskowski chwali się, że w ostatnich latach posadził 600 tys. drzew i bardzo dba o ekologię. “Tymczasem gdy spojrzymy do jego programu wyborczego z 2018 roku okazuje się, że obiecywał milion drzew i to nie przez pięć lat ale przez dwa. Oczywiście obietnicy nie spełnił” – dodał.

Podkreślił, że Trzaskowski nie spełnił jeszcze kilku obietnic, których nie ma na liście np. parku na placu Bankowym. “Tak właśnie wygląda Rafał Trzaskowski w praktyce. Obiecuje piękne zielone parki, rewitalizację i tego nie ma” – przekazał.

Co dalej z ogródkami działkowymi w Warszawie?

Kaleta poruszył też sprawę likwidacji ogródków działkowych na terenie miasta.

“W studium zagospodarowania przestrzennego Warszawy, Rafał Trzaskowski proponuje likwidację 30 ogrodów działkowych o łącznej powierzchni160 hektarów. W dużej mierze na budownictwo mieszkaniowe czyli po prostu chce je oddać deweloperom. Tam gdzie dzisiaj jest zielono, Rafał Trzaskowski chce to zabudować” – powiedział Kaleta.

Zaapelował by Rafał Trzaskowski wycofał się z propozycji likwidacji ogrodów działkowych w Warszawie, bo mieszkańcy są zaniepokojeni. “Niech jasno zadeklaruje, że takich zmian w planach zagospodarowania przestrzennego nie będzie” – dodał.

“Miało być zielono, jest betonowo. Miało być dużo drzew, jest ich o wiele mniej” – podsumował.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2023