Reklama

envicon 2023 ad1a

Sadzonki drzew i kwiatów za surowce wtórne. Ekologiczna akcja w Bielsku-Białej

Sadzonki drzew i kwiatów za surowce wtórne. Ekologiczna akcja w Bielsku-Białej
PAP
07.09.2020, o godz. 9:41
czas czytania: około 2 minut
0

9 tys. sadzonek drzew i kwiatów przekażą bielszczanom ekolodzy z fundacji Arka w zamian za surowce wtórne. Akcja zostanie przeprowadzona 12 września – poinformował w piątek szef Arki Wojciech Owczarz. Zysk zostanie przeznaczony na zakup rowerów dla dzieci.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

– Zebrane surowce zostaną sprzedane, a pieniądze fundacja przeznaczy na zakup rowerów dla dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych w ramach akcji “rowerpomaga.pl” – powiedział Owczarz. Dotychczas Arka rozdała już ok. 300 rowerów.

Na uczestników czeka 9 tys. sadzonek; 5 tys. drzew i 4 tys. kwiatów. Otrzymać je może każdy, kto przyniesie do centrum handlowego Sarni Stok: 20 puszek, 20 butelek plastikowych lub szklanych, a także 10 kg makulatury. Podczas akcji będą także zbierane elektrośmieci.

Wojciech Owczarz zaznaczył, że od startu akcji w 2007 r. – przy współpracy z leśnikami i centrum Sarni Stok – rozdano 92 tys. sadzonek drzew i kwiatów. – W tym roku zachęcamy uczestników akcji do przysyłania relacji z sadzenia otrzymanych drzewek i umieszczania ich na ogólnopolskiej mapie drzew, która dostępna jest na stronie www.sadzimytlen.pl. W ten sposób Arka promuje projekt, w którym zachęca wszystkich do sadzenia drzew. To jedna z najlepszych rzeczy, które ludzie mogą zrobić dla łagodzenia zmian klimatycznych – podkreślił Owczarz.

Prezes dodał, że badania fińskich naukowców dowodzą, iż każdego roku jedno dorosłe drzewo pochłania 6-7 kg dwutlenku węgla, produkując w zamian tlen. Każdy z nas emituje 8 ton dwutlenku węgla w ciągu roku.

Partnerem akcji ekologów jest Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach, samorząd Bielska-Białej oraz bielski zakład gospodarki odpadami.

Fundacja Arka zajmuje się edukacją ekologiczną, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. Podejmuje zagadnienia ochrony powietrza, gospodarki odpadami, ochrony zwierząt i szerzenia wiedzy o wpływie zachowań człowieka na otaczające środowisko.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Odpady
css.php
Copyright © 2023