Już w najbliższą sobotę i niedzielę, 14 i 15 maja w godzinach od 10 do 18 w wybranych sklepach Tesco w Krakowie, Szczecinie, Warszawie, Włocławku, Wrocławiu, Łodzi, Poznaniu i Częstochowie odbędzie się zbiórka opakowań szklanych.

W zamian za przyniesienie 5 opakowań szklanych klienci otrzymają sadzonkę rośliny doniczkowej lub kupon na 100 zielonych punktów Clubcard. Patronat nad akcją objęła KOBA, Organizacja Odzysku, która odpowiada za proekologiczne przetworzenie szkła zebranego podczas EKOAkcji Szkła Segregacji. Celem – tego po raz drugi organizowanego przedsięwzięcia Carlsberg Polska i Tesco – jest budowanie świadomości ekologicznej wśród konsumentów w obszarze segregacji opakowań szklanych i recyklingu.

Każdy, kto ma w domu opakowania szklane, takie jak np. butelki po piwie czy słoiki, w najbliższy weekend, 14 i 15 maja – w ramach obchodzonego w tym tygodniu Dnia Bez Śmiecenia, może je przynieść do sklepów Tesco objętych akcją – w Krakowie, Szczecinie, Warszawie, Włocławku, Wrocławiu, Łodzi, Poznaniu i Częstochowie. W specjalnie oznakowanych miejscach na parkingach sklepów będą wydawane do wyboru – sadzonki roślin ogrodowych lub kupony na 100 zielonych punktów Clubcard w zamian za przyniesionych 5 opakowań szklanych.

Regulamin akcji jest dostępny na stronach internetowych organizatorów.

Akcją ekologiczną zostały objęte poniższe sklepy Tesco:
Szczecin (ul. Milczyńska 17/27),
Kraków (Kapelanka 54 i ul. Wielicka 259),
Wrocław (ul. Długa 37/43 i Bielany Wrocławskie, ul. Czekoladowa 11), 
Włocławek (ul. Kruszyńska 17/27),
Warszawa (Al. KEN 14, ul. Fieldorfa 41, ul. Górczewska 212/226),
Łódź (ul. Pojezierska 98), 
Częstochowa  (ul. Drogowców 43),
Poznań (ul. Serbska 7).


UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj