Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Gospodarka i samorząd

Reklama

ad1c abrys wydarzenia [od 03.03.25]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Samorząd ma plan: kosmiczna przyszłość kopalni Wujek

Samorząd ma plan: kosmiczna przyszłość kopalni Wujek

17.06.2026
ZM/PAP
0

Likwidowana kopalnia Wujek w Katowicach może zyskać zupełnie nową funkcję. Przedstawiciele samorządów, nauki i polityki przekonywali w Warszawie ministrów do koncepcji utworzenia tam Centrum Symulacji Osadnictwa Kosmicznego. Projekt wpisuje się w szerszą dyskusję o przyszłości terenów poprzemysłowych w regionie.

Wielka modernizacja sieci wodociągowej w Toruniu

Wielka modernizacja sieci wodociągowej w Toruniu

16.06.2026
portalkomunalny.pl
0

Blisko 98 milionów złotych pochłonie gruntowna modernizacja systemu zaopatrzenia w wodę pitną, którą w latach 2026–2029 przeprowadzą Toruńskie Wodociągi Sp. z o.o. Kluczowa dla miasta inwestycja zyskała ogromne wsparcie finansowe w postaci 56 milionów złotych dotacji unijnej z programu FEnIKS, dystrybuowanej przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). Projekt zapewni mieszkańcom Torunia wyższą jakość wody, mniejsze straty w sieci oraz stabilność dostaw dzięki wdrożeniu inteligentnych systemów zarządzania i odnawialnych źródeł energii.

RDF w ciepłownictwie. Sposób na lukę w systemie odpadów?

RDF w ciepłownictwie. Sposób na lukę w systemie odpadów?

16.06.2026
ZM
0

Czy paliwa z odpadów, tzw. RDF, mogą stać się jednym z narzędzi wspierających lokalne ciepłownictwo i jednocześnie pomóc w zagospodarowaniu frakcji, która dziś zalega w systemie? O tym rozmawiano podczas seminarium „Perspektywy wykorzystania paliw z odpadów (tzw. RDF) w ciepłownictwie”, które 15 czerwca 2026 r. odbyło się w Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie.

Katowice zamówiły u Solarisa 15 autobusów miejskich na gaz

Katowice zamówiły u Solarisa 15 autobusów miejskich na gaz

16.06.2026
portalkomunalny.pl
0

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Katowicach zakupi 15 nowoczesnych autobusów miejskich zasilanych sprężonym gazem ziemnym (CNG). Kontrakt o wartości 38 mln zł zrealizuje firma Solaris, a inwestycja zostanie sfinansowana w większości ze środków unijnych. Nowe pojazdy gazowe pozwolą na wycofanie z ruchu ponad piętnastoletnich, wysłużonych autobusów z silnikiem diesla, redukując emisję dwutlenku węgla o 25 procent.

Reklama

ad1b ECOMONDO [01.06-30.06.26]

Portal Komunalny PLUS

Przejdź do PLUS
Reklama

ad2 KGO kompleksowa 2026 [02.06.-02.09.26]

Jeszcze więcej aktualności

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2026