Reklama

AD1A FITE 2024 [09.07-21.08.24]

Samorządowiec wiceministrem funduszy i polityki regionalnej

Samorządowiec wiceministrem funduszy i polityki regionalnej
Bartłomiej Leśniewski
27.06.2024, o godz. 8:39
czas czytania: około 2 minut
0

Premier Donald Tusk powołał Jacka Karnowskiego (KO), wieloletniego prezydenta Sopotu, na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej – poinformował w środę resort.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

Resort nie podał jeszcze jaki będzie zakres kompetencji nowego wiceministra.

Prezydent Sopotu

“Od 1998 r. do 2023 r. był prezydentem Sopotu. Swoją prezydenturę zakończył z chwilą ogłoszenia wyniku wyborów parlamentarnych w październiku 2023 r., gdy dostał się do sejmu, startując z listy Koalicji Obywatelskiej (w okręgu 25. obejmującego m.in. Gdańsk i Sopot). Karnowski jest też wiceszefem sejmowej komisji śledczej ds. wyborów korespondencyjnych” – opisuje PAP.

Jacek Karnowski swoim powołaniem sam pochwalił się w mediach społecznościowych. “Bardzo dziękuję panu premierowi Donaldowi Tuskowi i pani minister Katarzynie Pełczyńskiej-Nałęcz za zaufanie” – napisał.

Człowiek Trójmiasta

Karnowski urodził się w Gdańsku, ukończył Wydział Budownictwa Lądowego Politechniki Gdańskiej, gdzie w 1988 r. uzyskał tytuł magistra inżyniera – podano na stronie Sejmu. Ukończył również studia na kierunku finanse na Uniwersytecie Gdańskim, gdzie uzyskał tytuł doktora w 2007 r. Dodano, że z zawodu Karnowski jest ekonomistą, inżynierem budownictwa.

– Sama nominacja Karnowskiego może się okazać dobrą informacją dla aktualnych władz Trójmiasta, bo Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej zajmuje się głównie programowaniem funduszy krajowych oraz unijnych dla regionów, koordynuje też realizację programów unijnych, w tym Krajowego Programu Odbudowy (KPO) – komentuje portal trojmiasto.pl.

Ścięte włosy

Prezydent Sopotu Jacek Karnowski, wsławił się m. in. tym, że gdy w październiku 2023 r. startował do Sejmu z list Koalicji Obywatelskiej, zapowiadał, że po odsunięciu PiS-u od władzy przez partie opozycyjne zamierza ściąć włosy. Jak opisuje portal tvn.pl samorządowiec dotrzymał słowa. Strzyżenie odbyło się w jednej z garderób Opery Leśnej w Sopocie.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD1D AKADEMIA BDO [16.07-25.08.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024