W ramach Wiosennego Sprzątania kilkadziesiąt osób posprzątało fragment terenu położonego nad Łyną. Organizatorem akcji było Nadleśnictwo Bartoszyce i Urząd Miasta w Sępopolu.

Działania wsparła też Straż Graniczna Placówka w Sępopolu, Koło Wędkarskie „Kleń”, Bartoszycki Uniwersytet Trzeciego Wieku, Ochotnicza Straż Pożarna z Sępopola, Stowarzyszenie „Ożywić Łynę” oraz mieszkańcy miasta i gminy Sępopol. W akcję zaangażowało się 80 osób, do dyspozycji których było 10 jednostek pływających do transportu uczestników i „urobku” oraz podnoszenia śmieci z wody, dwa ciągniki z przyczepami do odbioru odpadów oraz kilkanaście samochodów.

Uczestnicy akcji podzieleni na cztery grupy „otoczyli” odcinek z czterech stron, posuwając się ku sobie obydwoma brzegami w kierunku przystani w Stopkach, gdzie zorganizowano punkt zborny. W międzyczasie kursujące po Łynie łodzie odbierały worki ze śmieciami i dostarczały nowe opakowania na odpady. Oprócz „standardowych” śmieci – butelek PET, nie zabrakło starych telewizorów, sprzęt AGD, folia ogrodnicza, meble, czy części samochodowe. W sumie w ciągu czterogodzinnej akcji brzegi Łyny oczyszczono z 60 tys. litrów śmieci.

źródło: WFOŚiGW w Olsztynie

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj