Reklama

envicon 2023 ad1a

Shell wprowadza neutralne emisyjnie oleje i środki smarne

Shell wprowadza neutralne emisyjnie oleje i środki smarne
dom
27.02.2021, o godz. 11:00
czas czytania: około 1 minuty
0

Shell ogłosił, że będzie oferować klientom neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla oleje i środki smarne przeznaczone do samochodów osobowych, ciężarowych z silnikami wysokoprężnymi oraz dla przemysłu.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

Dzięki wprowadzeniu na rynek neutralnych emisyjnie środków smarnych Shell zrekompensuje emisje z całego cyklu życia ponad 200 mln litrów nowoczesnych syntetycznych środków smarnych. Odpowiada to wycofaniu z ruchu 340 tys. samochodów i ma zrównoważyć emisje 700 tys. ton CO2 rocznie. W Europie obejmie to rekompensatę ponad 60 mln litrów środków smarnych, co odpowiada wycofaniu z ruchu 130 tys. samochodów i ma zrównoważyć emisje ok. 280 tysięcy ton CO2 rocznie.

–  Ciężko pracujemy również nad tym, by unikać i ograniczać emisje poprzez szersze zastosowanie energii odnawialnej w produkcji środków smarnych, ograniczanie ilości odpadów oraz podnoszenie efektywności energetycznej – mówi Parminder Kohli, wiceprezes Shell Lubricants na Europę, Rosję i Afrykę.

Neutralne emisyjnie środki smarne będą dostępne we wszystkich krajach, w których obecny jest koncern, także w Polsce. Do roku 2050 r. lub wcześniej Shell chce byc koncernem energetycznym o zerowej emisji netto. Firma będzie także korzystała z programów kompensacji emisji dwutlenku węgla, które pozwalają na równoległe równoważenie emisji gazów cieplarnianych na wszystkich etapach cyklu życia produktów: pozyskiwania surowców, pakowania, produkcji, dystrybucji, użytkowania przez klienta oraz utylizacji.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

ABRYS new [webinaria od 13.06.23]_AD1a

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Energia i recykling
css.php
Copyright © 2023