Ponad 13 ton odpadów zebrano podczas Siedleckich Dni Recyklingu. Akcję przeprowadzono już po raz piąty, ale pierwszy raz odbyła się ona na parkingu przy stadionie piłkarskim na Błoniach. Mieszkańcy miasta przywozili tu surowce wtórne, a do domu wracali z sadzonkami krzewów i kwiatów.

Zbiórka surowców wtórnych rozpoczęła się o godz. 10, ale już na długo przed jej otwarciem na parkingu czekali chętni do oddania makulatury czy butelek. Zimna aura i deszcz nie przeszkodziła mieszkańcom Siedlec w udziale w imprezie. Całe rodziny dowoziły samochodami zbędne w domach rzeczy. Obsługujący imprezę pracownicy Zakładu Utylizacji Odpadów oraz firmy Remondis cały czas mieli pełne ręce roboty, a samochody, na których gromadzono odpady musiały być stale opróżniane. Z oferty przygotowanej przez Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta skorzystało blisko dwa tysiące siedlczan. Do punktu zbiórki przywożono makulaturę, butelki z tworzywa sztucznego, opakowania szklane, zużyte baterie. Zgromadzono także potężne ilości zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz starych opon.

W czasie czterogodzinnej akcji zebrano 4,56 tony makulatury, 3,86 tony odpadów szklanych, 400 kg tworzyw sztucznych, 310 kg baterii oraz 4,1 tony zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Przywiezione stare opony samochodowe wypełniły dwie ciężarówki.

źródło: siedlce.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj