Prawie 13 ton surowców wtórnych oddali siedlczanie podczas Siedleckich Dni Recyklingu. W zamian do ich przydomowych ogródków trafiło ponad 3,5 tysiąca sadzonek kwiatów, bylin, krzewów i drzewek.

Siedleckie Dni Recyklingu odbywały się już po raz trzeci. Ich organizatorami był Referat Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Siedlce i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Imprezę wsparł organizacyjnie Zakład Utylizacji Odpadów Sp. z o.o., którego pracownicy odbierali od mieszkańców miasta surowce wtórne.

Siedlczanie wykazali się w tym roku wielkim zaangażowaniem i dostarczyli na miejsce akcji 8,32 tony papieru i makulatury, 3,86 tony szkła i odpadów szklanych, 360 kilogramów zużytych baterii i akumulatorów oraz 380 kg tworzyw sztucznych.

 W zamian do ich przydomowych ogródków i na balkony trafiło 3,5 tysiąca sadzonek kwiatów (pelargonia, begonia, surfinia, dalia, kanna, fuksja, osteospermum), bylin (lawenda, wrzosy i wrzośce, dzwonek, goździk, bodziszek, funkia, skalnica, rozchodnik, żurawka, rudbekia, zachyłek, lobelia, floks), krzewów (tawuła, róża okrywowa, berberys, pigwowiec, bukszpan, irga, trzmielina, pięciornik, krzewuszka, dereń, forsycja, migdałek, cyprys, jałowiec) i drzewek (świerki i brzozy przekazanych przez Nadleśnictwo Siedlce). Wszyscy uczestnicy akcji otrzymali także torby ekologiczne oraz inne drobne gadżety.

źródło: siedlce.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj