Mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego mogą korzystać z drugiej siłowni zewnętrznej. Tym razem sześć urządzeń stanęło na Piaskach – przy małym placu zabaw. W planach jest budowa kolejnych dwóch obiektów.

Masażer bioder i pleców, wioślarz, twister, orbitek oraz serfer z wahadłem podwójnym. Te urządzenia siłowni zewnętrznej służą do ćwiczeń całego ciała: nóg, ramion, brzucha i pleców. Podzielone są również na grupy służące do treningu siłowego, poprawiające koordynację, krążenie krwi i masujące.

 – Podstawową zaletą siłowni zewnętrznej jest fakt dostępności dla każdego – dzieci i ich rodziców, młodzieży, osób starszych oraz osób niepełnosprawnych. Dodatkowo, korzystanie z urządzeń jest bezpłatne. Siłownia na wolnym powietrzu cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców Ostrowa, stąd też pomysł na drugą tego typu inwestycję w mieście – mówi Jarosław Urbaniak Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Pierwsza siłownia zewnętrzna powstała w Parku 3 Maja w Ostrowie Wielkopolskim. Siłownia na Piaskach to drugie takie miejsce. Koszt  zakupu i montażu urządzeń oraz przygotowania terenu to 27 tysięcy złotych netto.

 – Siłownia zewnętrzna będzie jednym z elementów istniejącej ścieżki zdrowia. Na przygotowanym terenie, oprócz urządzeń do ćwiczeń, jest też utwardzona alejka z małą architekturą – ławkami, stojakami na rowery, koszami na odpady – dodaje Wojciech Białas Prezes Miejskiego Zakładu Zieleni.

Obiekt będzie włączony do monitoringu wizyjnego w ramach projektu „Bezpieczne Piaski”. 

źródło: ostrow-wielkopolski.um.gov.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj