Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Składowisko będzie większe

Składowisko będzie większe
10.06.2008, o godz. 11:41
czas czytania: około 1 minuty
0

Powiększa się obszar składowiska odpadów w Łęczycy (powiat stargardzki). Pracownicy gdańskiej spółki „J. A. T.” budują piątą kwaterę, do której trafią odpady komunalne przywiezione przez stargardzkie Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b ECOMONDO [01.06-30.06.26]

Na składowisko codziennie trafia ok. 150–180 ton odpadów komunalnych ze Stargardu oraz gmin: Stara Dąbrowa, Marianowo i Stargard Szczeciński. Brak niezbędnej powierzchni do zbierania śmieci spowodował konieczność budowy kolejnej, piątej już, kwatery. W połowie lutego br., na zlecenie stargardzkiego MPGK, przedsięwzięcie to rozpoczęli pracownicy spółki „J. A. T.” z Gdańska. Do końca października mają oni nie tylko wybudować nową kwaterę, ale również zmodernizować infrastrukturę drogową z placem manewrowym. Wymieniona będzie również usytuowana przy wjeździe na składowisko waga samochodowa, połączona ze specjalistyczną drukarką, ułatwiającą prowadzenie rozliczeń i obowiązkową ewidencję. Całe zadanie pochłonie ok. 3,9 mln zł i będzie dofinansowane pożyczką (ok. 2 mln zł) ze szczecińskiego Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

źródło: kurier.szczecin.pl


Tagi:

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 KGO kompleksowa 2026 [02.06.-02.09.26]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

ad1d odpady z kanalizacji webinar [22.06-14.07.26]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2026