Na składowisko codziennie trafia ok. 150–180 ton odpadów komunalnych ze Stargardu oraz gmin: Stara Dąbrowa, Marianowo i Stargard Szczeciński. Brak niezbędnej powierzchni do zbierania śmieci spowodował konieczność budowy kolejnej, piątej już, kwatery. W połowie lutego br., na zlecenie stargardzkiego MPGK, przedsięwzięcie to rozpoczęli pracownicy spółki „J. A. T.” z Gdańska. Do końca października mają oni nie tylko wybudować nową kwaterę, ale również zmodernizować infrastrukturę drogową z placem manewrowym. Wymieniona będzie również usytuowana przy wjeździe na składowisko waga samochodowa, połączona ze specjalistyczną drukarką, ułatwiającą prowadzenie rozliczeń i obowiązkową ewidencję. Całe zadanie pochłonie ok. 3,9 mln zł i będzie dofinansowane pożyczką (ok. 2 mln zł) ze szczecińskiego Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
źródło: kurier.szczecin.pl
Komentarze (0)