Reklama

AD1A Targi Norymberga S.C. [20.05-28.06.24]

Śląska policja będzie jeździć hybrydami

Śląska policja będzie jeździć hybrydami
Barbara Krawczyk
09.05.2017, o godz. 9:51
czas czytania: około 1 minuty
0

Do Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach trafiły 34 nowe toyoty auris z napędem hybrydowym. Zastąpią one zużyte i nadmiernie zanieczyszczające środowisko samochody.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Nowe pojazdy kosztowały ponad 3,1 mln zł. Zakup wsparł  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej kwotą 900 tys, zł, do tego dołożyły się też lokalne samorządy i policja.

Obecnie trwają prace nad kolejnym wnioskiem, dzięki któremu w przyszłym roku pojawią się kolejne pojazdy hybrydowe dla Policji. W sumie planuje się zakup 40 aut. Oszacowano, że roczne oszczędności na eksploatacji samochodów powinny wynosić ok. 600 tys. zł. Znacznie zmniejszona będzie również emisja zanieczyszczeń pyłowo-gazowych do atmosfery.
Pojazdy trafią do różnych jednostek policji w całym województwie. Najwięcej, bo 10 sztuk do KMP w Częstochowie. KMP Bielsko-Biała otrzyma 5 samochodów a po 3 KPP Cieszyn i KMP Tychy. Po dwa pojazdy trafią do komend miejskich w Gliwicach, Katowicach, Mysłowicach, Rybniku i Sosnowcu.

Każda z toyot auris kombi warta jest ponad 92 tys. zł brutto, a pod maską posiada silnik o pojemności 1,8 litra i 136 KM.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024