1 / 2

Do Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach trafiły 34 nowe toyoty auris z napędem hybrydowym. Zastąpią one zużyte i nadmiernie zanieczyszczające środowisko samochody.

Nowe pojazdy kosztowały ponad 3,1 mln zł. Zakup wsparł  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej kwotą 900 tys, zł, do tego dołożyły się też lokalne samorządy i policja.

Obecnie trwają prace nad kolejnym wnioskiem, dzięki któremu w przyszłym roku pojawią się kolejne pojazdy hybrydowe dla Policji. W sumie planuje się zakup 40 aut. Oszacowano, że roczne oszczędności na eksploatacji samochodów powinny wynosić ok. 600 tys. zł. Znacznie zmniejszona będzie również emisja zanieczyszczeń pyłowo-gazowych do atmosfery.
Pojazdy trafią do różnych jednostek policji w całym województwie. Najwięcej, bo 10 sztuk do KMP w Częstochowie. KMP Bielsko-Biała otrzyma 5 samochodów a po 3 KPP Cieszyn i KMP Tychy. Po dwa pojazdy trafią do komend miejskich w Gliwicach, Katowicach, Mysłowicach, Rybniku i Sosnowcu.

Każda z toyot auris kombi warta jest ponad 92 tys. zł brutto, a pod maską posiada silnik o pojemności 1,8 litra i 136 KM.

Czytaj więcej

Skomentuj