Przedsięwzięcie zainaugurowano w 2020 r. Pierwsze dwie edycje były skierowane wyłącznie do sektora małych i średnich przedsiębiorstw.
– W poprzednich edycjach programu sporo firm, ale spoza sektora MSP, pytało nas o możliwość dofinansowania na zabudowę takich niedużych instalacji fotowoltaicznych. Podjęliśmy więc decyzję o rozszerzeniu grupy beneficjentów – wyjaśnił prezes katowickiego WFOŚiGW Tomasz Bednarek.
Nawet 100% dotacji
W programie „50 kW na start” przedsiębiorcy mogą otrzymać dofinansowanie do 100% kosztów kwalifikowanych inwestycji w tym: w formie nieumarzalnej pożyczki 90 proc. dofinansowania; w formie dotacji do 10 proc. dofinansowania. Na program WFOŚiGW przeznaczy łącznie 10 mln zł, z możliwością zwiększania puli środków w przypadku znacznie większego zainteresowania.
Nabór wniosków, podobnie jak w poprzednich latach, będzie prowadzony w trzech terminach: pierwszy nabór od 15 lutego do 31 marca, drugi nabór od 1 do 30 kwietnia i trzeci – od 1 do 31 maja 2022 r. Fundusz zastrzega sobie prawo do wstrzymania naboru w trakcie naboru w przypadku wyczerpania alokacji środków.
W poprzednich edycjach programu „50 kW na start” przedsiębiorcy złożyli łącznie 85 wniosków na łączną sumę dofinansowania ponad 9,8 mln zł.
Komentarze (0)