Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Śląskie: pieniądze na czyste powietrze

Śląskie: pieniądze na czyste powietrze
16.07.2012, o godz. 9:03
czas czytania: około 1 minuty
0

Blisko 12 milionów złotych ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej trafi w tym roku do 22 gmin z województwa śląskiego realizujących obszarowe programy ograniczania emisji zanieczyszczeń powietrza do atmosfery z budynków mieszkalnych.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b ECOMONDO [01.06-30.06.26]

Pozwoli to na zmniejszenie emisji spalin w tych miejscowościach każdego roku m.in. o co najmniej 77 ton pyłu, 33 tony dwutlenku siarki i blisko 4 tys. ton tlenków węgla.

Wśród gmin ubiegających się w Funduszu o tego rodzaju wsparcie, jedną z największych dofinansowań uzyskało miasto Bielsko-Biała, gdzie do końca 2012 roku zaplanowano wymianę 150 przestarzałych pieców opalanych węglem w indywidualnych domach. Będzie to kolejny etap wdrażania kompleksowego programu ograniczania niskiej emisji w mieście.

Do tej pory w jego ramach zmodernizowano 650 kotłowni w budynkach jednorodzinnych, co pozwoliło zmniejszyć emisję zanieczyszczeń powietrza nad Bielskiem o ponad 4 tys. ton rocznie.

Teraz, dzięki preferencyjnej pożyczce w wysokości 750 tys. zł, mieszkańcy mogą otrzymać ok. 5 tys. złotych na likwidację u siebie starych kotłów węglowych lub pieców kaflowych i wymienić je na źródła gazowe, elektryczne, pompy ciepła lub atestowane ekologiczne kotły retortowe.

źródło: wfosigw.katowice.pl

Tagi:

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 KGO kompleksowa 2026 [02.06.-02.09.26]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

ad1d odpady z kanalizacji webinar [22.06-14.07.26]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2026